10 Decembrie 2007 , 03:16 de Bogdan Petrache in Sport
Romania a pierdut primul joc la Mondialul de handbal feminin, fiind invinsa de Ungaria, scor 31-34

„Tricolorele" au inceput foarte bine jocul de ieri si s-au instalat la conducere inca de la inceputul jocului, scor 2-1, in minutul trei.

Incet-incet, am inceput sa ne distantam pe tabela de marcaj, in minutul 23 avand un avans de sase goluri. Apoi, elevele lui Tadici s-au relaxat inexplicabil, in ultimele sase minute ale primei reprize reusind sa inscrie de numai doua ori, in timp ce adversarele au punctat de cinci ori. La pauza, Romania - Ungaria 16-14. A doua jumatate de ora a meciului a fost de cosmar.