Steaua a izbutit aseara, in fata Gloriei Bistrita, o victorie chinuita care nu a reusit sa stearga impresia proasta lasata in acest sezon.

Bucurestenii s-au impus in Ghencea cu scorul de 1-0, la capatul unui joc care daca se incheia la egalitate nu ar fi surprins pe nimeni.

Unicul gol al partidei a fost marcat - in minutul 78 - in proprie poarta de bistriteanul Toma. Acesta i-a luat fata in careu lui Iacob, insa i-a suflat acestuia si mingea, surprinzandu-l pe portarul Tatarusanu, prins pe picior gresit. In afara golului, am asistat la o lupta surda la mijlocul terenului - marcata doar de eliminarile lui Emeghara (min. 51) si a lui Tilinca (min. 60).

Finalul ar fi putut aduce lovitura de teatru, in ultimul minut al prelungirilor, torpila lui Dobre, de la 35 m, lovind stalpul din dreapta portii lui Zapata.

Sursa: Click.ro