Selectionerul Emil Sandoi considera ca sistemul de calificare face ca drumul spre turneul final al CE din 2009 sa fie foarte anevoios.
Chiar daca Romania are sanse reale de a termina grupa a 10-a de calificare pe primul loc, in detrimentul reprezentativei Frantei, antrenorul tricolorilor mici, Emil Sandoi, nu-si face inca iluzii.
REtINUT. “Formatiile clasate pe primul loc in grupa plus cele mai bune patru echipe de pe locul secund vor sustine jocuri de baraj in urma unei trageri la sorti si, practic, in afara Suediei, care este deja calificata din postura de echipa-gazda, la turneul final vor mai ajunge doar sapte reprezentative dintr-un total de 55. De aceea consider ca este foarte, foarte greu sa te califici la Campionatul European chiar si daca te impui in grupa din care faci parte”, a declarat selectionerul nationalei noastre de tineret.
Despre autor:
Sursa: Jurnalul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro