Echipa nationala de polo a Romaniei a pierdut, cu scorul de 7-10 (3-4, 2-3, 1-0, 1-3), partida cu selectionata Germaniei, a doua din cadrul turneului de la Bratislava, contand pentru calificarea la Jocurile Olimpice de la Beijing.

Meciul a fost unul extrem de dur, arbitrii eliminandu-i pentru lovire, in repriza a treia, pe Radu Cosmin si Andrei Iosep, care nu vor avea drept de joc in urmatoarea partida. Selectionata condusa de Vlad Hagiu a fost astfel obligata sa joace cu doi jucatori in minus patru minute, timp in care adversarii s-au distantat decisiv. Castigatoarea turneului de la Bratislava se va califica la Jocurile Olimpice de la Beijing, din 2008.

Sursa: Curentul.ro