Miercuri seara, capitanul echipei nationale a Romaniei a fost integralist in meciul amical pe care echipa sa l-a disputat in Anglia, contra "diavolilor" de la Manchester United. Chivu a revenit astfel pe Old Trafford, stadion de trista amintire pentru fundasul interist. Ultima sa prezenta pe "Teatrul viselor" a coincis cu o umilinta extrema, dupa ce formatia la care activa, AS Roma, a fost invinsa categoric cu 7-1.
O data cu transferul la Milano, a venit si timpul revansei pentru Cristi Chivu. in fata a peste 73.000 de spectatori fanatici, Inter a invins cu 3-2 campioana Angliei, dandu-i astfel sansa fotbalistului roman sa mai estompeze din impresia urata cu care a ramas dupa ultima vizita la Manchester. Golurile italienilor au fost marcate de David Suazo, autorul unei duble si Ibrahimovic, pentru englezi punctand Wayne Rooney si Adriano, autogol.
Despre autor:
Sursa: Click.ro
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 23 februarie – 1 martie 2026: decizii inspirate și ajustări...
Sursa: garbo.ro
-
Accident grav în halfpipe la JO 2026: Finley Melville Ives, scos pe targă...
Sursa: kudika.ro