Steaua a inceput meciul in urmatoarea formula: Cernea - Stancu, Ghionea, Baciu, Saban - Paraschiv, Ov. Petre, Bostina, Cristocea - Thereau, Badea

In minutul 38, Baciu l-a lansat in adancime pe Thereau, acesta a centrat perfect de pe dreapta pentru Cristcea, care a indeplinit o simpla formalitate, ducind scorul l 1-0 pentru Steaua.

In minutul 45 a iesit Thereau si a intrat Croitoru.

Elvetienii au egalat, in minutul 55, printr-un gol marcat de la 18 de metri.

In minutul 59 au iesit Paraschiv si Cristocea, intrind Radoi si Ochirosii.

Doua minute mai tirziu, elvetienii au marcat dupa un contraatac, din situatie unu contra unu.

Nicolita a intrat, in minutul 62, in locul lui Ovidiu Petre.

Goian a reluat imparabil cu capul, in minutul 66, dupa un corner executat de Nicolita.

In minutul 69, iese Badea si intra Iacob.

Iacob a marcat, in minutul 75, dupa o faza pornita de la Radoi, continuata apoi excelent de Nicolita si Ochirosii, ultimul pasind decisiv.

In minutul 77, iese Bostina si intra Iancu.

Croitoru obtine un penalti, pe care l-a transforma Radoi, in minutul 84.

Un minut mai tirziu, au iesit Saban si Bostina, facind loc pentru Prunescu si Rusu.

In minutul 87 a iesit Cernea si a intrat Lungu.

Sursa: Cotidianul.ro