Cosmin Contra ar putea evolua din sezonul viitor la echipa olandeza AZ '67 Alkmaar, unde este dorit de antrenorul Louis van Gaal, informeaza "Calciomercato". Potrivit sursei citate, Contra este dorit pentru a suplini eventuala plecare a fundasului Jan Kromkamp.
Contra evolueaza la "Poli" AEK Timisoara, unde a fost imprumutat pana la finalul sezonului de Atletico Madrid (a jucat in toamna la West Bromwich Albion, in Anglia). Louis van Gaal il va inlocui, din sezonul viitor, la conducerea tehnica a lui AZ '67 Alkmaar pe Co Adriaanse. "Nu ma intereseaza! In Olanda merg doar in vacanta", a spus ieri Contra, jucator care mai are doi ani si jumatate de contract cu Atletico, de unde incaseaza doua milioane de eruo pe sezon.
Despre autor:
Sursa: Ziua
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro