Formatia FC Sevilla, adversara Stelei in 16-imile Cupei UEFA, a suferit, duminica, al doilea esec consecutiv in 2007, fiind invinsa, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de Real Mallorca, intr-un meci din etapa a XVIII-a a campionatului Spaniei.
FC Sevilla a deschis scorul in minutul 21, prin Kanoute. Mallorca a egalat prin Nunes, in minutul 48, iar Maxi Lopez a marcat golul victoriei in minutul 61.

Antrenorul detinatoarei Cupei UEFA, Juande Ramos, a trimis in teren urmatorii jucatori: 1. Palop - 4. D. Alves, 2. Javi Navarro, 14. Escude, 19. Dragutinovici (16. Puerta '85) - 11. Renato, 8. Poulsen, 6. Adriano, 15. Jesus Navas (9. Kerzhakov '65) - 12. Kanoute, 7. Chevanton (18 Marti '46).

Sursa: Cotidianul.ro