Dupa un inceput catastrofal de campionat in Liga II, Sportul Studentesc a renascut sub conducerea antrenorului Gheorghe Multescu, castigand in ultima etapa cu 1-0 pe terenul liderului Seriei 1, Forex Brasov.
Ardelenii au trecut pe langa deschiderea scorului in prima repriza, cand Manea a sutat in bara, iar dupa cinci minute, Coman a ratat un penalty. "Studentii" au dat lovitura fatala dupa pauza. Curelea a sutat excelent de la 16 metri, fara sperante pentru portarul Kajcsa. A urmat un adevarat asalt al bucurestenilor, dar Varga si acelasi Curelea au ratat cu nonsalanta numeroase ocazii clare de a marca.