Atacantul echipei Poli Iasi, Ionut Balba, le-a marturisit ziaristilor de la cotidianul "Ieseanul", deghizati in scouteri veniti de la Timisoara, ca jucatorii echipei din Copou au primit cate 2.000 de euro din partea echipei Dinamo, pentru egalul reusit in meciul cu Steaua (1-1), fapt ce se pedepseste conform Codului etic al FRF.
Fotbalistul Iasiului a cazut in capcana jurnalistilor si a divulgat mai multe secrete din vestiarul echipei din Copou: "Dupa meciul cu Steaua, am luat 100 de milioane cash. A dat Dinamo 2.000 de euro, a mai dat si clubul, si inca unul din oras, nu stiu cine". El a dezvaluit si ca in editia trecuta de campionat, echipa ieseana a primit bani din partea Stelei pentru rezultatul bun obtinut in meciul cu Dinamo. "Anul trecut am luat 1.000 de euro de la Steaua pentru egalul cu Dinamo", a declarat fotbalistul.
El a marturisit si faptul ca este platit la negru, avind in realitate un salariu mai mare decit cel trecut in acte: "Iau 70.000 de dolari pe an, dar ceilalti colegi nu stiu. In contract am trecut 50.000".
Despre autor:
Sursa: Cotidianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
Alertă maximă lângă Casa Albă! Doi membri ai Gărzii Naționale în stare critică
Sursa: kudika.ro