In editia sa de ieri, cotidianul sofiot Meridian Match incearca sa prezinte ultimele noutati din lotul Romaniei, speculand insa probleme administrative, acuzandu-l pe Victor Piturca de interese obscure.
ACUZE
Fara nici o legatura cu meciul, ziaristii bulgari il suspecteaza pe selectioner de faptul ca duce echipa nationala sa joace la Constanta, deoarece primeste bani de la Viorel Paunescu, proprietarul Hotelului Rex din Mamaia, acolo unde locuiesc tricolorii inaintea meciurilor.
Ziarul bulgar crede ca Piturca ar lua un procent din afacerea dintre FRF si Viorel Paunescu privind cazarea echipei nationale a Romaniei. In replica, presedintele FR de Natatie, Viorel Paunescu, a declarat: "Nu am relatii cu Piturca in privinta Hotelului Rex, care nu se mai afla in proprietatea mea din 10 august. Rex are un contract cu FRF, prin care hotelul incaseaza bani de la FRF, si nu Piturca de la hotel. Sigur, FRF are o facilitate, o reducere, iar nationala beneficiaza de cele mai bune conditii".
Despre autor:
Sursa: Jurnalul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
Povestea impresionantă a lui Andreeas Novacovici - din orfelinat, în primele...
Sursa: kudika.ro