Internationalul roman Razvan Cocis a inscris un gol pentru echipa sa, Sheriff Tiraspol, in mansa secunda a turului I preliminar al Ligii Campionilor. Marti seara, la Tiraspol, in partida cu Pyunik Erevan (Armenia), Cocis a marcat in minutul 20 primul gol al "serifilor". Scorul final al partidei a fost stabilit in ultimul minut de joc de ucraineanul Oleg Gumeniuk. Astfel, gratie victoriei cu 2-0 repurtate in fata celor din Erevan, campioana Republicii Moldova s-a calificat in turul II preliminar al Ligii Campionilor, intalnirea din prima mansa disputata saptamana trecuta in Armenia incheindu-se la egalitate, 0-0.

Tot marti s-au mai disputat alte trei meciuri din mansa secunda a turului 1 al Ligii Campionilor, incheiate cu urmatoarele rezultate: FC Baku (Azerbaidjan) - Sioni Bolnisi (Georgia) 1-0 (in tur 0-2), FC Ekranas (Lituania) - KS Elbasani (Albania) 3-0 (in tur 0-1) si FC Rabotnicki (Macedonia) - F91 Dudelange (Luxemburg) 0-0 (in tur 1-0). Ieri s-au disputat celelalte partide programate in turul I preliminar al celei mai importante competitii inter-cluburi de pe "batranul continent", intre care si intalnirea NK Gorica - Linfield Belfast, la capatul careia campioana tarii noastre, Steaua Bucuresti, isi va afla adversarul din turul II preliminar al Ligii. In tur, formatia slovena s-a impus la Belfast cu 3-1.