Augustus Constantin, centralul meciului Steaua - CFR si fiul sefului Comisiei Centrale a Arbitrilor, a primit o nota foarte mare, peste 7, desi a gresit grav Augustus Constantin a facut aproape aceleasi erori ca Ionica Serea, primul gresind in favoarea Stelei, al doilea, in defavoarea ei
La diferenta de o saptamana, doi arbitri, Ionica Serea si Augustus Constantin, au condus partide ale echipei Steaua si au facut greseli grave. Diferenta, primul le-a comis impotriva campionilor, celalalt in favoarea lor.
Acum o saptamana, intreaga mass-media, inclusiv ProSport, l-a pus la zid pe centralul din Focsani pentru felul in care a arbitrat meciul Gloria Bistrita - Steaua (1-0). Lui i s-au imputat doua penalty-uri neacordate celor din Ghencea, dar si neeliminarea jucatorilor ros-albastri Mirel Radoi si Victoras Iacob, ultimul vazand in cele din urma cartonasul rosu, dar pentru o greseala ulterioara.
Duminica seara, un arbitru FIFA, Augustus Constantin, la Steaua - CFR Cluj (2-0) a comis o serie de greseli nepermise la un asemenea nivel: nu a acordat cate un penalty de fiecare parte, nu i-a eliminat pe stelistii Dorin Goian si Mihaita Nesu.
Despre autor:
Sursa: ProSport
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
Italia introduce detenția pe viață pentru femicid
Sursa: kudika.ro