FC BASEL-MIDDLESBROUGH 2-0

FC Basel a castigat, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, partida disputata in compania formatiei Middlesbrough, in prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei UEFA.

Golurile au fost marcate de Delgado si David Degen, in minetele 43, respectiv 45. In urma victoriei din aceasta seara, FC Basel este aproape de a se duela cu una dintre formatiile romanesti, Steaua sau Rapid, in semifinalele Cupei UEFA.

In aceeasi mansa intai a sferturilor de finala ale Cupei UEFA, s-au inregistrat urmatoarele rezultate:

Levski Sofia - Schalke 04 1-3
(Daniel Borimirov '6/Gustavo Varela '47, Lincoln '69, Asamoah '79)

FC Sevilla - Zenit 4-1
(Javier Pedro Saviola '15, '80, Jose Luis Marti (pen) '56, Adriano Correira '90/ Mikhail Kerjakov '45)