Arsenal Londra a castigat, marti, partida disputata, pe teren propriu, in compania formatiei Juventus Torino, scor 2-0, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

Pentru gazde, au marcat Fabregas, in minutul 40, si Henry, in minutul 69. Mutu a inceput partida din postura de titular la Juventus, dar antrenorul Fabio Capello l-a inlocuit, in minutul 72, cu Giorgio Chiellini. Italienii au terminat partida in 9 jucatori, dupa ce Camoranesi si Zebina au fost eliminati pentru cumul de cartonase galbene, in minutele 87, respectiv 89.
In cealalta partida a sferturilor de finala disputata marti, Benfica a remizat, pe teren propriu, cu Barcelona, scor 0-0.