CFR Cluj a obtinut o victorie istorica pe Old Trafford, invingand pe Manchester United cu 1-0 prin golul lui Luis Alberto.

Aceasta este prima victorie romaneasca in fata echipei din Anglia, insa rezultatul nu califica pe CFR Cluj in primavara Ligii Campionilor. Echipa din Gruia continua, insa, in Europa League.

CFR a lasat emotiile la Cluj-Napoca și a tratat cu maxima seriozitate, inca din primele minute, meciul de pe Old Trafford. Manchester a avut in prima repriza o posesie mai buna, s-a instalat la carma meciului inca din start, dar s-a lovit mereu de o aparare excelent organizata a clujenilor.