Dinamo a castigat cu 2-1 partida de pe Arena Nationala cu Otelul Galati, toate golurile fiind marcate de cainii rosii.

Doua penalty-uri transformate de Alexe si Matei au dat avans dinamovistilor, golul revenirii oaspetilor fiind de fapt un autogol al lui Laurentiu Rus. Galatenii au avut un penalty refuzat in prelungiri, dupa un hent in careu al lui Alexe.

In fata unor tribune aproape goale pe Arena Nationala, Dinamo a dominat aproape integral meciul cu Otelul Galati din ultima etapa a turului. Galatenii au rezistat doar un sfert de ceas fara sa primeasca gol, dupa un start excelent de meci al dinamovistilor.