Campioana Romaniei, CFR Cluj, a fost invinsa, marti seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), de echipa Manchester United, intr-un meci contand pentru etapa a doua a grupei H a Ligii Campionilor.

Formatia engleza a obtinut in urma acestui meci victoria cu numarul 100 in principala competitie europeana, scrie mediafax.ro.

CFR Cluj a deschis scorul prin Kapetanos, in minutul 14, iar Manchester a intors rezultatul prin golurile marcate de Van Persie, in minutele 29 si 49.

CFR Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Rada, Sepsi - Aguirregaray (Nicoara '80), G. Muresan - Sougou (Luis Alberto '24), Bastos, Camora - Kapetanos (Bjelanovici '61). Antrenor: Ioan Andone.

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans (Wootton '79), Evra - Cleverly, Fletcher, Anderson, Rooney - Hernandez (Welbeck '83), Van Persie. Antrenor: Alex Ferguson.

Cartonas galben: Ferdinand '86.

Arbitri: Alberto Undiano Mallenco (central) - Roberto Diaz Perez del Palomar, Jesus Calvo Guadamuro (asistenti) - Carlos Gomez, Javier Estrada Fernandez (asistenti suplimentari) - Juan Carlos Yuste Jimenez (rezerva) - toti Spania.

Urmatoarea partida pentru CFR Cluj in etapa a III-a a grupei H se va disputa pe 23 octombrie, cand echipa romana va intalni Galatasaray Istanbul.