Steaua a reusit sa revina excelent dupa ce nemtii au deschis scorul in startul meciului de la Stuttgart, Chipciu egaland scorul inca din minutul 6.

Nemtii au dominat copios, au avut numeroase ocazii si doua bare, dar cei care au marcat au fost stelistii, Rusescu transformand un penalty in minutul 80. Steaua s-a vazut prea repede castigatoare si a fost surprinsa, Neidermeier stabilind scorul final dupa cinci minute, un 2-2 totusi echitabil.

Chiar daca nu s-au bucurat de sprijinul prea multor spectatori in tribune, nemtii au inceput in forta meciul si la doar 5 minute de la fluierul de start au reusit sa modifice tabela pentru prima data. Apararea Stelei a fost total nepregatita la o centrare de pe stanga, mingea a ajuns la Ibisevic, care a trimis cu capul sub transversala.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.