FC Vaslui a castigat cu 2-1 meciul de pe teren propriu cu Gaz Metan Severin, gratie unui gol suspect marcat de N'doye in prelungiri. Scorul a fost deschis de Marius Niculae, dar Moutinho a egalat in minutul 89.

Severinul s-a dus la Vaslui cu gandul clar sa nu primeasca gol. Apararea oaspetilor s-a aglomerat excelent in fata propriului careu si cu ajutorul evolutiei foarte bune a portarului Marinescu a anulat orice sansa de gol a moldovenilor in prima repriza. Vasluiul a atacat nebuneste, a plimbat mingea pe toate partile terenului in jumatatea adversa, insa fundasii Severinului s-au aparat exemplar.

Pana la pauza, moldovenii au fost sleiti de puteri de atacurile sustinute, in jocul elevilor lui Sumudica facandu-si aparitia si oboseala si nervii neputintei pe langa lipsa de inspiratie.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.