Sport 26 August 2012 10:31
Steaua s-a impus cu 2-0 in deplasarea de la Vilnius cu Ekranas din playoff-ul Europa League, prin golurile marcate de Martinovic si Adi Popa.

Cu un ritm nebun de joc inca din startul partidei, Steaua a pus stapanire pe meci, facand o presiune sufocanta in jumatatea adversa. Cu toate acestea, elevii lui Reghecampf au ajuns de putine ori amenintator in careul advers, Latovelivic di Nikolic avand cateva sanse de a pune in pericol poarta lituanienilor in primul sfert de ora, scrie OnlineSport.ro.

Ekranas si-a facut pentru prima data aparitia la poarta lui Stanca in minutul 18, cand a creat mari emotii in careul stelist. Martinovic s-a aflat insa la locul potrivit si a blocat un sut periculos care putea modifica tabela.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.