Pandurii Targu Jiu s-a impus pe teren propriu cu 3-2 in fata Otelului, intr-un meci aprig, foarte disputat mai ales in ultimele minute.

Dupa un start destul de echilibrat de meci, in care galatenii au presat mai mult la mijlocul terenului dar fara sa se apropie periculos de poarta, gorjenii au reusit sa fie primii care modifica tabela. Mihai Radut a obtinut un penalty in minutul 18, iar Alexandru Maxim a transformat lovitura de pedeapsa, deschizand scorul pentru Pandurii, scrie OnlineSport.ro.

Jocul s-a desfasurat in continuare sub semnul echilibrului, ambele echipe atacand in egala masura in jumatatea adversa, impartindu-si perioadele de dominare. Imediat dupa deschiderea scorului, otelarii au fost mai prezenti in joc, dar finalul primei reprize a apartinut gazdelor.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.