CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, prima partida din acest sezon disputata in Gruia cu Gaz Metan Medias.

Suporterii clujeni nu s-au aratat prea interesati de primul meci al favoritilor in noul sezon, desi CFR Cluj dorea sa demonstreze ca rezultatele proaste din amicale au fost doar accidente si ca alta este valoarea lor. Adversara clujenilor n-a fost insa una tocmai comoda, Gaz Metan Medias ducandu-se in Gruia cu gandul la victorie, chiar daca pornea cu a doua sansa, potrivit OnlineSport.ro.

Meciul a fost unul sarac in faze de poarta in primul sfert de ora, jocul fragmentat neavand de oferit prea multe. Clujenii au aratat mai multa pofta de constructie si mai mult apetit ofensiv, dar cei care au produs prima mare ocazie de gol au fost gazarii. Florin Dan l-a intins serios pe Stancioiu cu o lovitura de cap din interiorul careului, dar portarul gazdelor a scos de sub transversala in minutul 17.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.