Cu Fernando Torres singur varf impins echipa Spaniei a dominat meciul inca de la inceput, in timp ce croatii s-au rezumat la un joc de asteptare, scrie OnlineSport.ro.
Prima ocazie a meciului a venit abia in minutul 23 la patrunderea lui Torres pe dreapta. Atacantul iberic a cautat coltul scurt cu un sut dintr-un unghi imposibil si Pletikosa a respins in corner.
Croatii au replicat dupa doar doua minute prin Pranjic, al carui sut a fost blocat de Casillas. La faza urmatoare fundasul Pique si-a incercat sutul din afara careului, dar mingea a trecut mult peste poarta.
Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro