Sport 19 Iunie 2012 09:58
Campioana mondiala și europeana Spania si-a respectat blazonul in fata Croatiei in ultima partida din Grupa C, pe care ibericii au caștigat-o cu 1-0.

Cu Fernando Torres singur varf impins echipa Spaniei a dominat meciul inca de la inceput, in timp ce croatii s-au rezumat la un joc de asteptare, scrie OnlineSport.ro.

Prima ocazie a meciului a venit abia in minutul 23 la patrunderea lui Torres pe dreapta. Atacantul iberic a cautat coltul scurt cu un sut dintr-un unghi imposibil si Pletikosa a respins in corner.

Croatii au replicat dupa doar doua minute prin Pranjic, al carui sut a fost blocat de Casillas. La faza urmatoare fundasul Pique si-a incercat sutul din afara careului, dar mingea a trecut mult peste poarta.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.