Sport 18 Iunie 2012 11:51
Ronaldo a marcat ambele goluri prin care echipa lusitana a castigat, scor 2-1, duelul cu Olanda.

Olandezii au inceput mai bine meciul de la Harkov si Sneijder rata prima ocazie dupa doar cinci minute. Robber a patruns pe dreapta si a pasat in fata portii de unde Sneijder a trimis peste poarta, scrie OnlineSport.ro.

Inceputul bun al batavilor a fost concretizat pe tabela de marcaj sapte minute mai tarziu. Acelasi Robben s-a aflat la creatie, numai ca finalizarea i-a apartinut lui Van der Vaart. Jucatorul tinut rezerva in primele doua meciuri a sutat imparabil la coltul lung din marginea careului.

Portughezii au iesit la joc si Ronaldo a ratat o mare sansa in minutul 16. Lusitanul a patruns in stilul caracteristic pe stanga si a sutat spre coltul scurt. Mingea a intalnit bara inainte sa iasa afara.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.