Sport 7 Mai 2012 11:46
Lupii galbeni au luat o importanta gura de oxigen in lupta pentru evitarea retrogradarii dupa ce au invins, rivala locala Astra Ploiesti, cu 3-1.

Astra a deschis scorul in minutul 25 prin Fatai, care a inscris cu o lovitura de cap din interiorul careului mic, scrie OnlineSport.ro.

Gazdele nu au acuzat socul si au continuat sa atace, Oprita si Zerka incercand fara succes poarta aparata de Lung junior. Egalarea a venit in minutul 39 in urma sutului trimis de Younes Hamza, balonul intalnind si bara inainte de a intra in poarta.

Gigi Multescu a schimbat inspirat in debutul reprizei si noul intrat Boudjema, cel care l-a inlocuit pe Oprita, a creat faza din care acelasi Hamza a ridicat scorul la 2-1.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.