Sport 26 Aprilie 2012 09:57
Bavarezii s-au calificat in finala Ligii Campionilor dupa ce au trecut la loviturile de departajare de Real Madrid si o vor intalni in finala pe Chelsea.

Infranta in meciul tur, Real Madrid nu putea visa la un start mai bun de meci decat cel pe care l-a avut miercuri seara pe Santiago Bernabeu.

Dupa primul sfert de ora, scorul era deja 2-0 in favoarea madrilenilor, calificarea parea o simpla formalitate, insa emotiile nu i-au parasit pe madrileni deloc, ba dimpotriva, totul s-a transformat intr-un cosmar, scrie OnlineSport.ro.

Pe fondul unui start in forta, Cristiano Ronaldo a reusit sa deschida scorul in minutul 6, din lovitura de pedeapsa. Spre deosebire de rivalul sau de la Barcelona, Ronaldo a tras plasat din penalty, in stanga portarului.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.