"Pregatirile s-au cam terminat, acum facem repetitia cu costume ca sa fie bine. Ideea de a expune Cupa in zonele istorice ale Bucurestiului e un lucru destul de bun pentru ca ii stimuleaza pe cei care fac performanta. Domnul Platini este foarte multumit, am discutat cu el. De altfel, el a participat alaturi de noi la toate eforturile pe care le-am facut, deci ceva nou nu era de discutat. L-a impresionat faptul ca am reusit sa ne incadram în timp si sa ne prezentam la standardele UEFA", a spus Oprescu la Arena Nationala, inaintea festivitatii in cadrul careia va primit din partea lui Michel Platini trofeului Ligii Europa, scrie OnlineSport.ro.
Primarul a mentionat ca a vazut deja trofeul. "Cupa am vazut-o aseara, mi-au aratat-o dupa ce au tras putin de invelitoare", a adaugat primarul.
Citeste intregul articol pe OnlinSport.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Adrian și Vlad Iliescu, Atelierele Ilbah: ”din nemulțumire se naște evoluția...
Sursa: start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Etalare Tarot Luna Plină în Rac din 3 ianuarie 2026: ce adevăr emoțional iese...
Sursa: garbo.ro
-
11 Ianuarie, al doilea portal 111 din 2026: poarta prin care doar cei...
Sursa: kudika.ro