Sport 14 Martie 2012 10:42
Bayern Munchen s-a distrat cu FC Basel si s-a calificat in sferturle de finala ale Ligii Campionilor dupa ce a castigat returul cu un 7-0 neverosimil.
Dupa ce a pierdut surprinzator in meciul tur din Elvetia, scor 0-1, Bayern si-a aratat coltii la finalul saptamanii, cand a marcat de sapte ori in Bundesliga.

Bavarezii nu si-au epuizat gloantele si au oferit un nou recital ofensiv pe Allianz Arena, Basel fiind victima sigura in fata unui Mario Gomez aflat in forma maxima, scrie OnlineSport.ro.

Toti oamenii din ofensiva lui Bayern si-au facut treaba, incepand de la dreapta spre stanga. Robben a fost cel mai in forma in startul partidei, deschizand scorul dintr-un ricoseu norocos in minutul 11.

Cititi intregul articol pe OnlineSport.ro.