Nationala de rugby a Romaniei si-a facut un obicei din a pierde in ultimii ani intalnirile cu Georgia.

Stejarii au avut un inceput de meci entuziasmant si au ratat primele puncte in minutul doi, cand Calafeteanu a trimis prea scurt din lovitura de pedeapsa.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 8 dupa un atac foarte bun purtat la mana pe partea stanga a terenului. Mingea a ajuns in pozitie de finalizare la Carpo si acesta reusea primul eseu al meciului
, scrie OnlineSport.ro.

Transformarea adusa de Vlaicu a ridicat scorul la 7-0. Gruzinii au revenit dupa doar noua minute prin Kvirikasvili, care a transformat o lovitura de pedeapsa si a adus primele puncte echipei sale.

Citeste intregul articol pe OnlineSport.ro.