Sport 5 Martie 2012 12:12
Formatia Oltchim Ramnicu Valcea a obtinut, duminica seara, calificarea in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce s-a impus in fata slovenelor de la Krim Ljubljana cu 30-26.

Cu doua sanse din trei la obtinerea calificarii in semifinale, Oltchim a controlat jocul inca de la primul atac si in primele minute echipa pregatita de Radu Voina s-a aflat in permanenta la conducere, scrie OnlineSport.ro.

Jovanovic a deschis scorul, iar Ozel a facut 4-2 in minutul 6 cu a doua sa reusita. Babeanu a transformat tot de la 7 metri si Oltchim se pastra intr-un avantaj fragil pe tabela.

Hutupan a iesit la rampa cu nu mai putin de sase interventii salvatoare in prima parte a reprizei inaugurale, iar Ardean ducea scorul la 10-7 cu al treilea sau gol.

Cititi intregul articol pe OnlineSport.ro.