Romanca s-a oprit in semifinalele turneului din Thailanda.

Sorana Cirstea a fost invinsa de Maria Kirilenko in semifinalele turneului de la Pattaya cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, intr-un meci are a durat doua ore si 28 de minute.

La 6-2 si 5-4, Kirilenko a servit pentru meci, dar Sorana a revenit senzational si a egalat situatia pe tabela. In plus, Carstea a castigat si urmatoarele doua game-uri (a bifat inca un break), setul revenindu-i cu 7-5, scrie HotNews.

In decisiv, Sorana si-a pierdut o data serviciu, dar a revenit la 4-3 in favoarea rusoaicei (a facut break-ul). Din pacate pentru ea, Maria a reusit rebreak-ul, iar setul l-a castigat cu 6-4 (dupa ce Carstea a salvat doua mingi de meci).