Echipa de fotbal de sala a Romaniei a pierdut in fata vice-campioanei mondiale, Spania.

Sferturile de finala ale campionatului european au adus Romaniei o infrangere dureroasa.

In fata unui adversar de talia Spaniei, tricolorii au pierdut cu 8-3. Primele doua goluri ale romanilor au fost marcate de Gherman in minutele 8 si 13 iar cel de-al treilea in minutul 25, de Matei, potrivit HotNews.

In istoria meciurilor dintre Romania si Spania, spaniolii au obtinut 11 victorii din tot atatea jocuri. Nationala Spaniei urmeaza sa intalneasca in semifinale castigatoarea sfertului de finala Italia-Portugalia, scrie OnlineSport.ro.