Steaua a defilat pe teren impotriva rusilor de la Kuban Krasnodar.

Steaua a castigat intr-o maniera categorica partida amicala cu echipa lui Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, cel mai important test al stelistilor inaintea dublei cu Twente din Europa. Tatu si Nikolic au facut 2-0 pentru Steaua pana la pauza, Rusescu a ratat un penaty in startul reprizei secunde, dar tot el a majorat scorul apoi la 3-0 pentru Steaua. Rusii au avut si ei doua penalty-uri ratate, la unul dintre ele intervenind salvator Tatarusanu, potrivit OnlineSport.ro.

Stelistii au inceput in forta meciul, atacand in permanenta in jumatatea adversa, iar in minutul 6 a venit si primul sut spre poarta. Insa Bicfalvi a trimis alaturi.

Cititi intregul articol pe OnlineSport.ro.