Legia Varsovia a pierdut in fata Stelei, desi inceputul polonezilor parea amenintator.

Dupa victoria cu Levski Sofia, Steaua a invins cu acelasi scor 2-1 si pe Legia Varsovia. Golurile ros-albastrilor au fost marcate in prima repriza de Florin Costea si Leandro Tatu, polonezii reducand din diferenta in a doua repriza, potrivit OnlineSport.ro.

Meciul a inceput cu o usoara dominare a polonezilor, care au dat cateva emotii la poarta lui Stanca prin suturi de la distanta sau lovituri libere. Insa cei care au marcat in prima jumatate a meciului au fost stelistii, elevii lui Ilie Stan reusind sa inscrie la singurele faze de poarta avute.

Cititi intregul articol pe OnlineSport.ro.