Sport25 August 2011

Lectura de 2 minute

Echipele romanesti prezente in play-off-ul Ligii Europa au sansa, astazi, sa-si demonstreze valoarea in fata fanilor. La ce ore se vor disputa partidele?

Programul partidelor, potrivit MEDIAFAX, din mansa a doua a play-off-ului Europa League, este urmatorul:

ora 18.00 : Spartak Moscova (Rusia) - Legia Varsovia (Polonia), in tur 2-2
Dinamo Bucuresti (Romania) - Vorskla Poltava (Ucraina), in tur 1-2

ora 19.30 Rennes (Franta) - Steaua Rosie Belgrad (Serbia), in tur 2-1

ora 19.45 PSV Eindhoven (Olanda) - Ried (Austria), in tur 0-0

ora 20.00
Alania Vladikavkaz (Rusia) - Besiktas (Turcia), in tur 0-3

Citeste si:
Europa League: Ajax Amsterdam si Manchester United vor juca finala
Europa League: Ajax Amsterdam...

Larnaca (Cipru) - Rosenborg (Norvegia), in tur 0-0
Spartak Trnava (Slovacia) - Lokomotiv Moscou (Rusia), in tur 0-2
Dinamo Kiev (Ucraina) - Litex Loveci (Bulgaria), in tur 2-1
CS Gaz Metan Medias (Romania) - Austria Viena (Austria), in tur 1-3

ora 20.05 : Dinamo Tbilissi (Georgia) - AEK Atena (Grecia), in tur 0-1

ora 20.30 : Hapoel Tel-Aviv (Israel) - Ekranas (Lituania), in tur 0-1
TSKA Sofia (Bulgaria) - Steaua Bucuresti (Romania), in tur 0-2
Schalke 04 (Germania) - HJK Helsinki (Finlanda), in tur 0-2
Young Boys (Elvetia) - Sporting Braga (Portugalia), in tur 0-0

ora 21.00
: Rapid Bucuresti (Romania) - Slask Wroclaw (Polonia), in tur 3-1
Sparta Praga (Cehia) - FC Vaslui (Romania), in tur 0-2

ora 21.15 : Panathinaikos (Grecia) - Maccabi Tel-Aviv (Israel), in tur 0-3
Helsingborg (Suedia) - Standard Ličge (Belgia), in tur 0-1

ora 21.30
: Vitoria Guimaraes (Portugalia) - Atletico Madrid (Spania), in tur 0-2
Partizan Belgrad (Serbia) - Shamrock Rovers (Irlanda), in tur 1-1
RSC Anderlecht (Belgia) - Bursaspor (Turcia), in tur 2-1
Trabzonspor (Turcia) - Athletic Bilbao (Spania), in tur 0-0
Glasgow Rangers (Scotia) - NK Maribor (Slovenia), in tur 1-2
Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - Fulham (Anglia), in tur 0-3
FC Sion (Elvetia) - Celtic Glasgow (Scotia), in tur 0-0
FC Bruges (Belgia) - FC Zestafoni (Georgia), in tur 3-3

Citeste si:
Presa araba l-a "omorat" pe brazilianul Wesley si tot ea l-a "inviat"
Presa araba l-a "omorat" pe...

ora 21.45 : Sochaux (Franta) - Metalist Harkov (Ucraina), in tur 0-0
AS Roma (Italia) - Slovan Bratislava (Slovacia), in tur 0-1
Rabotnicki (Macedonia) - Lazio Rome (Italia), in tur 0-6
Birmingham (Anglia) - CD Nacional (Portugalia), in tur 0-0
Stoke City (Anglia) - FC Thun (Elvetia), in tur 1-0
AZ Alkmaar (Olanda) - Aalesunds FK (Norvegia), in tur 1-2

ora 22.00 : Paris Saint-Germain (Franta) - FC Differdange (Luxemburg), in tur 4-0
FC Karpatii Lvov (Ucraina) - PAOK Salonic (Grecia), in tur 0-2
Tottenham (Anglia) - Heart of Midlothian (Scotia), in tur 5-0

ora 22.05 : FC Salzburg (Austria) - Omonia Nicosia (Cipru), in tur 1-2
FC Sevilla (Spania) - Hannover '96 (Germania), in tur 1-2

ora 23.15 : Sporting Lisabona (Portugalia) - Nordsjaelland (Danemarca), in tur 0-0.

Citeste si:
Fotbalist de la Gaz Metan Medias, audiat ca martor la DNA
Fotbalist de la Gaz Metan...



Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.