Reprezentativa Romaniei a fost invinsa, miercuri dimineata, la Sao Paulo, cu scorul de 1-0, de selectionata Braziliei, intr-un meci amical disputat la Sao Paulo, in care atacantul Ronaldo s-a retras din nationala braziliana.
Unicul gol al meciului a fost marcat de Fred, in minutul 23, scrie MEDIAFAX.
  • Brazilia: Victor - Maicon, Lucio (Luizao '71), David Luis, Andre Santos - Elias, Sandro (Lucas '60), Fred (Ronaldo '30, Nilmar '45) - Robinho (Lucas da Silva '66), Neymar (Thiago Neves '77), Fabio. Antrenor: Mano Menezes.
  • Romania: Tatarusanu (Pantilimon '67) - Rapa, Papp, Gardos, Latovlevici - Torje, Bourceanu (Giurgiu '66), Muresan (Alexa '80), Sanmartean (Alexe '53) - Surdu (Tanase '45), Marica (Zicu '73). Antrenor: Stefan Iovan

In meciul de pe stadionul Pacambeu din Sao Paulo, Ronaldo s-a retras din activitate, el intrand in teren in minutul 30 si fiind inlocuit la pauza, cand a primit ovatii din partea publicului.