Universitatea Craiova a obtinut doar o remiza, 1-1, aseara, si au retrogradat in Liga a II-a.

Cu o etapa inainte de final, Gloria Bistrita ocupa locul 14, dupa ce acumulat 35 de puncte, iar Universitatea se afla pe 15, cu 30 de puncte, si va evolua din sezonul viitor in Liga a II-a, informeaza MEDIAFAX.

Luni, pentru Gloria a marcat Curtuius '35, iar pentru Universitatea a inscris Stoica '67.

Marius Curtuius a marcat primul sau gol in Liga I, in minutul 35, la o preluare din sase metri, dupa o centrare de pe dreapta a lui Keita.

Dorel Stoica a restabilit egalitatea in minutul 67 cand a reluat din sase metri, dupa o respingere a lui Albut.