Adrian face spectacol in partida cu AS Roma. Decarul Fiorentinei a deschis scorul in minutul 22.

Adrian Mutu a avut o evolutie foarte buna in partida cu AS Roma. Decarul Fiorentinei a deschis scorul in minutul 22: a sprintat pe langa Mexes si a sutat in cross, printre picioarele portarului Doni, potrivit Adevarul.

Totti a egalat cinci minute mai tarziu, insa Gamberini a readus-o pe Fiorentina in avantaj, dupa ce Mutu s-a inaltat peste apararea Romei si i-a pasat fundasului cu capul.

Dupa reusita, Adrian Mutu a dorit sa-si ceara scuze si sa multumeasca fanilor Fiorentinei, dupa toate polemicile din acest sezon. Acesta si-a ridicat tricoul de joc si a aratat un alt tricou cu "tricolorul" italian si stema orasului Florenta, potrivit MEDIAFAX.

Meciul Fiorentina - AS Roma se desfasoara la ora transmiterii acestei stiri, scor fiind egal, 2-2.