Romania si-a luat revansa in fata Spaniei in meciul de debut la Campionatul European de handbal, cu o evolutie excelenta.

Romania a debutat cu dreptul la Campionatul European de handbal feminin, cu o victorie de necontestat in fata vicecampioanei Spaniei, reprezentativa care ne-a facut zile fripte la turneele finale precedente, relateaza Adevarul.

Dupa un debut ceva mai timid, tricolorele au trecut data in avantaj in minutul 8 (scor 4-3). Apararea agresiva si contraatacul naucitor si-au spus cuvantul pe parcursul partidei, astfel ca, dupa pauza, elevele lui Radu Voina aveau deja un avans de opt goluri.

Urmatorul meci al tricolorelor este programat astazi, de la ora 21.45 (TVR 2), impotriva triplei campioane olimpice Danemarca.