Steaua Bucuresti a incheiat la egalitate, scor 2-2 (1-1), meciul sustinut, duminica, pe teren propriu, in compania echipei CFR Cluj, in etapa a XVII-a, ultima a turului Ligii I.

CFR Cluj a deschis scorul in minutul 11, cand Juan Culio a marcat cu un sut plasat dupa o pasa de la Hora, relateaza MEDIAFAX.

Steaua a egalat in minutul 28, cand Bogdan Stancu a inscris din penalti, acordat in urma unui fault al lui Nuno Claro asupra lui Pantelis Kapetanos.

Din minutul 50, Steaua a preluat conducerea pe tabela de marcaj. Tanase a pasat lung la Surdu, acesta a recentrat la Stancu, care a reusit dubla.

In minutul centrare 82, Culio a centrat de pe stanga, iar Peralta, nemarcat, a inscris pentru 2-2.

• Steaua: 12. Tatarusanu - 29. Bonfim, 22. Galamaz, 23. Geraldo Alves, 14. Latovlevici - 6. Gardos, 5. Brandan - 24. Surdu (27. Marinescu '73), 28. B. Stancu (17. Bilasco '74), 10. Tanase - 9. Kapetanos. Antrenor: Marius Lacatus.
  • CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 4. Panin, 20. Cadu, 24. Rada, 66. Edimar - 8. Kivuvu - 22. Hora (28. E. Kone '74), 18. Peralta (7. E. Dica '85), 19. Culio - 32. Bjelanovici (16. Bastos '65), 9. Traore. Antrenor: Alin Minteuan

Cartonase galbene: Alves '49, Gardos '69, Galamaz '75 / Edimar '26, Nuno Claro '27, Peralta '66, Traore '78

Arbitri: Marius Avram (centru) - Mircea Orbulet, Vasile Marinescu (asistenti) - Florin Miron (rezerva)

Observatori: Stan Prodan, Dumitru Mihalache.

Supervizor: Adalbert Kassai

• Managerul general stelist Mihai Stoica s-a aflat la primul meci pe banca tehnica de la revenirea la echipa. La inceputul partidei, el a fost salutat de toti fanii stelisti aflati pe stadion.

Fanii stelisti au afisat urmatoarele bannere: "Tunelul din bastoane facut din lipsa de 25 la suta, oare?" si "MM, unul dintre noi".

La meci au asistat circa 12.000 de spectatori, intre care si zece fani ai CFR Cluj.