Dinamo Bucuresti s-a calificat marti seara in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, cu scorul de 3-1 (3-1), ALRO Slatina, pe teren propriu, in optimile de finala.

Dinamo s-a desprins rapid pe tabela prin reusitele lui Marius Niculae (2) si Marius Alexe (7, 36), golul de onoare al oltenilor fiind reusit de Constantin Barsan (38). Marius Niculae a trimis mingea in bara transversala (31).

In partea secunda, ALRO a evoluat mult mai bine si a ratat cateva ocazii bune de gol.

• Dinamo se alatura celorlalte doua echipe calificate in sferturi, FC Brasov si FC Timisoara.

In acest sezon, Cupa Romaniei pune la bataie premii totale de 747.000 euro, fara TVA. Castigatoarea competitiei va incasa in total 265.000 euro, din care numai in finala 210.000 euro.

Sferturile de finala sunt programate pentru data de 10 noiembrie.