Timisoara, Urziceni si Sportul s-au calificat in optimile Cupei Romaniei!

Cea mai mare surpriza din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei - Timisoreana este eliminarea echipei Gaz Metan Medias de catre formatia Vointa Sibiu, scor 1-3, relateaza ProSport.

ACU Arad a fost la patru minute de a elimina detinatoarea trofeului, CFR Cluj, insa CFR s-a impus cu 1-0, pin golul marcat in minutul 116, de catre Bud.

Universitatea Craiova nu a avut nicio problema cu echipa din liga a II-a, Minerul Lupeni, astfel ca oltenii lui Victor Piturca s-au impus cu 5-0.

La Alba Iulia s-au intalnit doua formatii din Liga : "U" Cluj si Victoria Branesti. Ardelenii s-au impus cu 1-0, prin golul marcat de Adrian Pit, in minutul 47.

Partidele din cadrul saisprezecimilor de finala se vor desfasura in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa, in zilele de 21, 22 si 23 septembrie
.
Fazele urmatoare ale Cupei Romaniei se vor disputa dupa urmatorul program: optimile de finala - 27 octombrie 2010; sferturile de finala - 10 noiembrie 2010; semifinalele - 23 martie 2011 (turul) si 20 aprilie 2011 (returul); finala - 25 mai 2011.