Formatia CFR Cluj a pierdut, duminica, pe teren propriu, scor 1-2 (0-0), meciul disputat in compania echipei FCM Targu Mures, in cadrul etapei a VIII-a a Ligii I

Gazdele au deschis scorul prin Emil Dica '61, iar oaspetii au punctat prin Munteanu '83 si Stere '85, transmite corespondentul MEDIAFAX.

In minutul 61, Rada a centrat de pe partea stanga, Bud a trecut pe sub minge, Dica a sutat de la sase metri, iar portarul Stetca a respins in poarta.

Oaspetii au egalat in minutul 83, cand Stere a executat o lovitura libera de pe partea stanga, balonul a ajuns in careul mic, iar Munteanu a trimis in poarta de la doi metri.

Golul victoriei i-a apartinut lui Stere, care a mai executat, doua minute mai tarziu, o lovitura libera de pe partea stanga, balonul a atins iarba uda in fata portarului Nuno Claro si a intrat in poarta la coltul lung.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 4. Panin, 20. Cadu, 15. Alcantara, 24. Rada - 22. Hora (18. Peralta '57), 6. Muresan, 7. E. Dica, 19. Culio - 85. Bud (30. Anselmo Ramon '86), 9. Traore (99. Sforzini '65). Antrenor: Sorin Cartu.

FCM Targu Mures: 30. Stetca - 27. Popete, 4. Cordos (18. Bitis '79), 28. Munteanu, 3. Balau, 23. D. Matei - 26. Vasilache (14. Stere '65), 5. Onicas, 7. Fl. Stanga, 19. Fl. Dan - 29. Didi (9. Vancea '17). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Cartonase galbene: Muresan '11, Dica '62, Sforzini '79, Cadu '84 / Stanga '43, Balau '49, Vancea '89, Fl. Dan '90+3.

Arbitri: Marius Avram (central) - Mircea Orbulet, Bogdan Gheorghe (asistenti) - Marian Bordean (rezerva).

Observator: George Ionescu, Sorin Satmari.

Supervizor: Alexandru Boc.

La meci au asistat aproximativ 6.000 spectatori.