Chile iese invingatoare din duelul Americilor din grupa H, castigand cu 1-0 in fata Hondurasului, dupa exact 48 de ani de la ultima victorie la un campionat mondial.

Prima ocazie a partidei apartine echipei La Roja: in minutul 3, Fernandez executa pe poarta o lovitura libera, care trece putin peste transversala lui Valladares. Tot chilienii sunt cei care au condus ostilitatile si in continuare, efortul fiindu-le rasplatit in minutul 34, cand Beausejour profita de o centrare in fata portii a lui Mauricio Isla si deschide scorul, care ramane neschimbat pana la finalul partidei, scrie sport365.ro.