Suedezul, care nu il invinsese niciodata pe Federer in cele 12 intalniri precedente, s-a impus cu 3-6, 6-3, 7-5, 6-4 in fata elvetianului si s-a calificat in semifinalele celui de-al doilea turneu de Grand Slam al anului, relateaza The Telegraph.
In semifinale , Soderling, care l-a eliminat anul trecut pe Rafael Nadal, il va intilni pe Tomas Berdych, cap de serie numarul 15.
“Cea mai mare dezamgaire a mea este ca nu am putut sa-mi apar titlul… Nu vreau sa dau vina pe conditiile meteo, dar cred ca spre final l-au favorizat pe el”, a declarat Federer exprimandu-si regretul ca a pierdut trei meciuri pe zgura in conditii de ploaie: la Estoril, la Roma si la Roland Garros.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Verdict istoric la Paris. Pedeapsă cu închisoarea pentru cei care au...
Sursa: kudika.ro