Victoria cu Internaţional Curtea de Arges a adus al doilea trofeu din istorie pentru fotbalistii clujeni, dar si milioanele de euro care vor intra in contul clubului, in urma participarii in grupele Ligii.

Campioana Romaniei a fost desemnata, vineri, dupa meciul CFR Cluj-International Curtea de Arges, scor 2-1.

Clujenii lui Mandorlini au inceput meciul in forta, motivati si de faptul ca au jucat cu titlul pe masa. Bud (27) a deschis scorul cu un sut puternic din opt metri. 1-0 si cei 21.143 de spectatori prezenti in Gruia au inceput sa faca valuri in tribune, in conditiile in care la acest rezulat Clujul era campioana, potrivit ProSport.

Bogdan Apostu avea sa aduca linistea in tribune in minutul 67, cand a marcat cu o lovitura de cap, insa Titlul a fost adjudecat de CRF cu un sfert de ora inainte de final, Deac marcand din interiorul careului.

CFR bifeaza astfel al patrulea trofeu in ultimii trei ani, sperand si la Cupa Romaniei.