Antrenorul Stelei, Mihai Stoichita, este convins ca echipa condusa de el trebuia sa-si ia adio de la titlu daca nu castiga un punct la Cluj.

„Puteam sa marim diferenta si atunci jocul s-ar fi schimbat. Daca am fi pierdut in seara asta, totul s-ar fi terminat. Ii multumesc lui Zapata pentru ce a facut la Steaua. A avut un meci mai prost cu Ceahlaul", a spus Stoichita, citat de sport.ro la conferinta de presa.

CFR Cluj si Steaua au terminat la egalitate derby-ul etapei 19, de pe stadionul din Gruia, cu scorul 1-1. Steaua a deschis scorul in minutul 12, prin golul lui Bogdan Stancu.

CFR Cluj a restabilit echilibrul jocului, egaland in minutul 35 prin Cadu, dupa o centrarea fostului stelist Nicolae Dica.