Gruparea Al Hilal a trecut, miercuri seara, in deplasare, de AL Fateh, scor 4-0, intr-un meci din etapa a 17-a a campionatului, partida in care romanul Mirel Radoi a reusit un gol pentru oaspeti, informeaza site-ul oficial al sauditilor.

Radoi a reusit sa puncteze in minutul 80 al meciului cu un sut de la distanta, dupa ce in alte doua randuri, in minutele 39 si 56, ratase de putin tinta. Celelalte 3 goluri ale oaspetilor au fost marcate de Thiago Neves (32, 60) si Wilhelmsson (66), relateaza NewsIn.

In urma acestui succes, Al Hilal a ajuns la cea de-a 14 victorie din campionat in 17 etape si este lider in Arabia Saudita, cu 44 de puncte.