Van Nistelrooy, in varsta de 33 de ani, mai are contract cu formatia din Madrid pana in luna iunie a anului viitor si a cerut prelungirea acestuia cu inca un sezon. Cotidianul italian scrie ca presedintele lui AS Roma, Rosella Sensi, a avut deja o discutie cu presedintele lui Real, Florentino Perez, prin intermediul impresarului Ernesto Bronzetti.
Atacantul olandez este in prezent accidentat, dar va reveni in scurt timp pe teren. El a pierdut postul de titular la Real si vrea sa evolueze regulat la o echipa pentru a putea fi convocat in nationala Olandei la Campionatul Mondial din 2010, scrie NewsIn.
Altfel, antrenorul lui Arsenal, Arsene Wenger, a declarat ca echipa sa nu este interesata de serviciile lui Ruud van Nistelrooy, ca inlocuitor al lui Robin van Persie, care va lipsi mai multe luni.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro